User login

Languages

Riga Startup Weekend 2014 (17.-19.01)

Ar šo rakstudarbu gribu pavēstīt par saviem piedzīvojumiem Riga Startup Weekend (17.-19.01). Jāsaka, ar šodienas acīm man šis pasākums atgādina pasaku, tāpēc gribu pierakstīt, kamēr vēl apziņa nav izstūmusi visu bezapziņā. Savas bildes ieliku draugos, sīkāku fotoreportāžu var apskatīt šeit
 
Pirms iešanas man bija milzīgas šaubas. Pirmkārt, internetā redzamo pārdoto biļešu daudzums dila visai lēni, un man likās, ka tur nebūs cilvēku. Otrkārt, kā jau cilvēks neievērojams un neuzkrītošs (jūs, protams, drīkstiet mani labot), es nebūt nealkstu mesties iekšā pūlī un sākt networkoties ar man pilnīgi nepazīstamiem cilvēkiem. Bet, no TechChill Baltics es zināju, ka tā būs. Treškārt, 19.01 man bija gada kāzu jubileja. 
 
Tomēr, izcūkāt iespējamo iespēju arī negribējās, un tā nu biļete bija nopirkta (Ingūna arī neiebilda, jo nebija pievērsusi uzmanību datumam), un es biju tur. 
 
Man bija ideja, ko gribēju pičot. Man jau bija nojausma, ka pičotāju būs liels skaits, tāpēc nācās apgādāties ar audiovizuālo materiālu, t.i., mazu plīša lācīti, ko es turēju rokās (viņš tēloja personu Jāni, kam mans portāls varētu ieteikt dāvanu). Bija pareizi. Ņemot vērā manu neuzkrītošo ārieni (te atkal drīkst iebilst), ja es būtu vienkārši norunājis savu sakāmo, no 39 pičiem mani neviens neatcerētos. Tas, ka atcerējās (man tikai vajadzēja pateikt "lācītis", un uzreiz atcerējās), nenozīmē, ka pareizi saprata - piemēram, Jean Mauris no Eegloo Lab nokomentēja "personalised gifts for animals" :D , bet tā bija laba mācībstunda. 
 
Ko es varu teikt?!
 
TĀ IR IDEĀLA IESPĒJA KATRAM, KAS BAIDĀS RUNĀT AUDITORIJAS PRIEKŠĀ. Es tiešām sākumā sēdēju un domāju par to, kā es nepičošu savu ideju, bet, iekšēji sarkstot no kauna, noklausīšos, kā visi pārējie, gudrākie un veiksmīgākie, pičo, un tad kā zaudētājs iešu mājās. Par spīti tam, ka man ir lācītis. Bet - kaut kā tomēr Lasse Kors vadīja to pasākumu tik veikli, ka iedvesa drosmi pat manā šaubīgajā sirdī, un es gāju un runāju. Patiesībā, man tur būtu bijis neiespējami nenorunāt. Beigās jau, kad neviens vairs nenāca, tad Lasse lika visiem sist plaukstas, kamēr tas viens, kurš šaubās, vēl neiznāk. Un viņš iznāca. 
 
Mana ideja ieguva 7 balsis (t.i., nav labi, tomēr nav arī pavisam slikti), un neiekļuva ideju 10-niekā (iekšā tika >= 10 balsis). Tā nu pieslēdzos pie Dream Team, kas darbojās ar sapņiem. Arī tā bija ļoti vērtīga pieredze, gan par komandas darbu, gan par mēģinājumu ātri uzbliezt strādājošu prototipu, gan par to, kā strādāt ar lean canvas.
 
Kā teica Lasse - THIS IS A FUN. Kad naktī no sestdienas uz svētdienu izmisīgi bliezu kodu, un biju pārguris, viss izskatījās slikti un bezcerīgi, mana sirds sitās ar ātrumu 1 sitiens minūtē (arī iepriekšējā naktī bija gulētas pāris stundas, un naktī uz svētdienu aizgāju gulēt 7ņos no rīta - līdz 9ņiem) un Mērfijs cītīgi ražoja visādus sīkus gļukus, kas varēja arī nebūt, - man uznāca atklāsme, ka TAS TAČU IR FORŠI! Tā ir tieši tāda dzīve, ko es gribu, es gūstu nenovērtējamu pieredzi, un esmu saticis interesantus, sev līdzīgi domājošus cilvēkus. Un grūtības man kļuva nebūtiskas. Patiesībā, man vairs sevišķi svarīgi nebija tas, kas notika tālāk. Prototipu es daļēji uztaisīju, bet mēs viņu izmetām miskastē, jo pa to laiku, kamēr es kodēju, pats koncepts bija "nopivotēts", un beigās bija prezentācija. Ne druskas nav žēl, jo pieredze bija fantastiska. 
 
Daži secinājumi, ko, manuprāt, vērts pierakstīt
1. kā izstrādātājam, man bija iepriekš jāsagatavo izstrādes vide. Es biju domājis, ka tur būs tonnām programmētāju, un mēs nevarēsim novienoties par izstrādes tehnoloģiju (un tur jau mans web2py + jqWidgets + MySQL nekādā ziņā nevinnēs). Bija otrādi - ja komandā bija 2 programmētāji, tas bija daudz. Bet uz izstrādes vides setapu es pazaudēju stundas 3, jo, protams, ka web2py pieslēgums pie MySQL sadomāja niķoties). 
 
2. liela nozīme ir grupas darba organizācijai. Man šķiet, ka optimāli varētu būt sapulces ik pēc 2 stundām, lai dalītos ar jaunumiem, un tad katrs uz saviem darbiem. Te, protams, nav tik vienkārši, jo sākotnēji tomēr par koncepciju ir jātiek skaidrībā. 
 
3. ir ļoti svarīgi jau pirms komandas veidošanas apzināt katra tās dalībnieka motivāciju. Domāju, ka tas novērstu dažādus pārpratumus pēc tam. Man ir arī šis tas ko teikt par tādām lietām kā komandas struktūra un dalībnieku atbildība (man liekas, te ir kā piedzīvojumu mačos - līdz rezultātam nonāk tikai visi kopā), bet sīkāk to neiztirzāšu. Bet par šiem jautājumiem ir vērts domāt iepriekš. 
 
4. ja ir savs wifi (kā manējais Triatel inernets, uz kura beigās uzsēdās visa komanda), tad ir vērts paņemt to līdzi. Jāsaka, ka lielā ar datortehniku apbruņotu ļaužu barā sāk rasties problēmas ar interneta pieejamību, un tas stipri ēd laiku. 
 
5. Lean Canvas pirmā versija, protams, ir jāizstrādā ātri (15 min - sk. Ash Maurya "Running Lean"), un maksimāli ātri jāvalidē. Mums tas viss vilka vairāk uz tādu stratēģisko biznesa attīstības /  stīringa komisiju, bet mēs jau mācāmies. Ja es tai brīdī būtu varējis pateikt, kā šo aizpildīšanu paātrināt, es to būtu darījis. 
 
Apzinos, ka šis bloga ieraksts nav diezko sakarīgs, tomēr ņemiet par labu. Katrā ziņā, messidžs ir - ja Tu domā, apmeklēt šo pasākumu vai nē, tad noteikti apmeklē, nenožēlosi! 
 

Komentāri

Pievienojiet komentāru

Plain text

  • HTML birkas nav atļautas
  • Interneta lapu un e-pastu adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Automātiska rindu un rindkopu veidošana
  • Each email address will be obfuscated in a human readable fashion or, if JavaScript is enabled, replaced with a spam resistent clickable link. Email addresses will get the default web form unless specified. If replacement text (a persons name) is required a webform is also required. Separate each part with the "|" pipe symbol. Replace spaces in names with "_".
Image CAPTCHA
Ievadiet attēlā redzamos ciparus
Error | Kaspara Omula mājas lapa
Enter your Kaspara Omula mājas lapa username.
Enter the password that accompanies your username.

Kaspara Omula mājas lapa

Error

The website encountered an unexpected error. Please try again later.