User login

Languages

Nordea biznesa skola

Atkal ir rudens, un drīz atsāksies Nordea biznesa skola. Apmeklēju to 2012./2013. sezonā, un gribu padalīties ar iespaidiem.
 
Vispirms, kā tas notiek? Tas notiek tā: cilvēks, kam ir biznesa ideja, piesaka to Nordea skolas organizatoriem, un konkursa kārtībā tiek izvēlēti XX (pagājušajā sezonā - ap 60) skolas dalībnieki. Tie, kas kaut kādu iemeslu dēļ lekcijas neapmeklē, dod vietu nākošajiem rindā. 
 
Nākošais, kāpēc tur ir vērts pieteikties, un to ir vērts apmeklēt? Te nu ir daudz atbilžu. 
 
Pirmkārt, tāpēc, ka tur ir daudz interesantu ļaužu. Skola - tas ir viens foršs veids, kā paplašināt savu biznesa kontaktu tīklu. Turklāt, ir svarīgi, ka arī citu cilvēku idejas iedvesmo, jo, pārsteidzošā kārtā, tur ir salasījušies un vēl papildus atlasīti neordināri domājoši cilvēki, kam ir katram savs viedoklis par to, kā pasauli vajadzētu pamainīt uz labo pusi. 
 
Otrkārt, lekcijas ir ļoti labas, es guvu vērtīgas atziņas katrā no tām. Es tiešām esmu pateicīgs tiem pasniedzējiem, kas savā brīvajā laikā nāca un mūs mācīja. Ir ļoti vērtīgi saņemt pamācības no cilvēkiem, kas savā jomā ir zinošākie Latvijā. Tēmas ir visdažādākās - gan saistītas ar uzņēmuma darbības pusi (pārdošana, finanses, grāmatvedība, mārketings, personāls, finansējuma piesaiste,...), gan psiholoģisko (koučings, stresa menedžments). Kā minēju, visas šīs lekcijas man likās vērtīgas, un daudzas atstāja ļoti spēcīgu iespaidu, arī attiecībā uz tēmām, par kurām es uzskatīju, ka tās pārzinu labi. 
 
Manas sievas komentārs (viņa ir grāmatvede vienā no Latvijas lielākajiem uzņēmumiem) bija, ka viņas kompānija maksā vairākiem no šiem pasniedzējiem ļoti labu naudu par apmācībām. 
 
Treškārt, skola nodrošina zināmu regularitāti un disciplīnu, strādājot pie savas idejas realizācijas. Savā analītiķa darbā esmu novērojis, ka idejas ne tuvu nepiedzimst pilnībā noformējušās - tās nobriest, gan jauniegūtas informācijas iespaidā, gan vienkārši tāpēc, ka par tām tiek domāts un diskutēts (kaut vai starp savu pirmo un otro Es). Nordea skola rada labvēlīgu augsni šai nobriešanai. 
 
Ceturtkārt... Aizraujos ar straujūdens laivošanu, un savulaik nopirku vienu grāmatiņu par kajakošanas pamatiem. Tur ir nodaļa, kurā aprakstīta laivošana pa pārplūdušām upēm, visas iespējamās šausmas, riski un nelaimes. Un beigās bija rakstīts tā:
Q: So... Given the vast number of objective hazards associated with floodstage river-running (trees, strainers, mega-holes, whirlpools, funny water, exploding waves, etc., etc.) why do we run flooded rivers?
A: Because it's fun. 
Man šī atbilde patika. Tas arī būtu vēl viens no iemesliem, kāpēc iet Nordea biznesa skolā - tas ir forši. Prieks palīdz radoši domāt par savu ideju.
 

Komentāri

Pievienojiet komentāru

Plain text

  • HTML birkas nav atļautas
  • Interneta lapu un e-pastu adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Automātiska rindu un rindkopu veidošana
  • Each email address will be obfuscated in a human readable fashion or, if JavaScript is enabled, replaced with a spam resistent clickable link. Email addresses will get the default web form unless specified. If replacement text (a persons name) is required a webform is also required. Separate each part with the "|" pipe symbol. Replace spaces in names with "_".
Image CAPTCHA
Ievadiet attēlā redzamos ciparus
Error | Kaspara Omula mājas lapa
Enter your Kaspara Omula mājas lapa username.
Enter the password that accompanies your username.

Kaspara Omula mājas lapa

Error

The website encountered an unexpected error. Please try again later.