User login

Languages

Par auto drošību, un citi krikumi

Dažreiz man liekas, ka es esmu noguris. Tieši tā man likās arī vakardien, kad, ap pusdeviņiem vakarā, [daļēji] padarījis darāmos darbus, un apskrējis apskrienamos mērķus, biju pārnācis mājās, un vilku nost zābakus. Vēl tikai jāizdara viena lieta, ko esmu apsolījis Kertai, un tad varēs atpūsties, palasīt kaut ko... 

Atgriezties upura lomā palīdzēja Ingūnas zvans, kas vēstīja, ka, kāpjot laukā no bītla, viņai ir izkritušas atslēgas. Ingūna domāja, ka ārpusē. Un meklēja ārpusē. Brīdī, kad durvis automātiski aizslēdzās, pa logu ļoti labi varēja redzēt atslēgas, kas mētājās uz grīdas pie vadītāja sēdekļa. Ā jā, un otru atslēgu nav. Mašīna stāv maksas stāvvietā :)

Nu ko. Veltīgi izmeklējušies otru atslēgu, kura kādreiz bija, saucam vaļā taisītājus. Otrais Google rezultāts dod 10 Ls ietaupījumu, salīdzinot ar to, kas ir topā. Braucam pie bītla, kas stāv centrā, un sarunājam servisu. 20 minūtes, un puisis drīz vien ir klāt. 

Es, protams, zināju, ka attaisīt mašīnu speciālistam nav nekas grūts. Bet, pēc redzētā sajutu izaicinājumu pats to kādreiz izdarīt. Iebāžam durvju spraugā piepūšamus maisiņus, piepūšam, rodas sprauga, un ar stiepli attaisām durvis no iekšpuses.... (tiem, kas pēc šī izlasīšanas apsvērs domu aizdzīt Ingūnas bītlu, saku uzreiz - viņai auto durvis ir uzlauztas vairākkārtīgi, bet tas tā arī netika aizdzīts. Tas ir mazs cietoksnis, ne bītls). Secinājums - drošvien dažādiem auto modeļiem ir dažādi, bet šinī gadījumā tas tiešām bija vienkārši. 

Jā, un izdevumus par mašīnas attaisīšanu pierakstīju savā jaunatklājumā - privāto finanšu plānošanas rīkā toshl. Finanšu uzskaitīšana ir mans jaunais hobijs, bet arī agrāk es to tiku mēģinājis, un atzinu par labu esam, jo tas disciplinē - ne tikai attiecībā uz naudas tērēšanu. Līdz šim mana finanšu uzskaite vienmēr apstājās pie tā, ka kādreiz notika nenovēršamais - vairākus vakarus pēc kārtas nesanāca laika to uzskaitīt, pēc tam parādījās slinkums, un atliku to vēl tālāk, un beigās uzkrājušos čeku kaudzi vienkārši izmetu. Toshl ir ērts ar to, ka pieļauj daudzas ievadierīces, kamēr paši uzskaites dati glabājas mākonī, kur ir arī statistikas atskaites. Ja visu ievada uzreiz mobilajā telefonā, ir daudz vieglāk. 

Security jautājums, protams, ir aktuāls. Ceru, ka slovēņu džeki, kas to ir uztaisījuši, nepārdod manus datus bandītiem, un ka pret drošību viņi attiecas nopietni. Tās ir cerības, pierādījumu nav.

Bet kopumā man šis rīks ļoti patīk. 

Komentāri

Pievienojiet komentāru

Plain text

  • HTML birkas nav atļautas
  • Interneta lapu un e-pastu adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Automātiska rindu un rindkopu veidošana
  • Each email address will be obfuscated in a human readable fashion or, if JavaScript is enabled, replaced with a spam resistent clickable link. Email addresses will get the default web form unless specified. If replacement text (a persons name) is required a webform is also required. Separate each part with the "|" pipe symbol. Replace spaces in names with "_".
Image CAPTCHA
Ievadiet attēlā redzamos ciparus
Error | Kaspara Omula mājas lapa
Enter your Kaspara Omula mājas lapa username.
Enter the password that accompanies your username.

Kaspara Omula mājas lapa

Error

The website encountered an unexpected error. Please try again later.