User login

Languages

Ko es darīju pagājušajā vasarā, jeb mazliet par apdrošināšanu

Biju domājis šo ierakstu uzrakstīt pirms došanās atvaļinājumā septembra vidū. Vēlējos papildināt If Apdrošināšana reklāmas kampaņu ar savu personīgo kampaņiņu :). Toreiz man nepietika laika, tomēr, manuprāt, TZR ir lieta, par ko autovadītājiem būtu jāzina, un tāpēc es par to te rakstu. 

Tātad. 

OCTA apdrošināšana ir savā ziņā jocīga.

Pirmkārt, OCTA ir obligāta, un tāpēc vairums to uztver kā nodokli, nevis kā aizsardzību.

Otrkārt, tas, kurš pērk OCTA polisi, nesaņem atlīdzību. Cietušajam ir jāvēršas pēc atlīdzības pie vainīgās puses apdrošinātāja. Tādējādi, OCTA's pircējs parasti vairāk interesējas par cenu, nevis par:

 • to, cik viegli apdrošinātājs piekritīs atlīdzības izmaksai,
 • to, kā tiks vērtēts atlīdzības apmērs,
 • autoservisa izvēli tad, ja klients vēlēsies sasisto mašīnu remontēt,
 • u.t.t.

Citiem vārdiem sakot, avārijā cietušais autovadītājs piedalās tādā kā loterijā - viņam jāsamierinās ar tādu OCTA atlīdzību izmaksas pakalpojuma kvalitāti, kādu viņam ir nopircis vainīgais vadītājs (kurš ir ieinteresēts nopirkt to iespējami lētāk)

 

OCTA process iepriekš

 

Lai šo sistēmu padarītu klientam draudzīgāku, transportlīdzekļu apdrošinātāji pēdējā laikā daudz runā par tiešo atlīdzību regulēšanu jeb TZR. TZR nozīmē to, ka cietušais vēršas pēc OCTAs atlīdzības nevis pie vainīgās puses apdrošinātāja, bet pie sava OCTA's apdrošinātāja, kas izmaksā atlīdzību, un pēc tam nodarbojas ar naudas atdabūšanu no vainīgās puses. 

 

OCTA process TZR gadījumā

Īsi sakot, TZR liek OCTA apdrošinātājiem konkurēt ne tikai ar cenu, bet arī ar labāku atlīdzību procesu. Es tiešām priecājos, ka šī sistēma pie mums sāk ieviesties, jo 6 gadus strādājot apdrošināšanas sfērā, esmu sapratis, ka 

 • vitāli svarīgās lietas - piemēram, mājoklis, OCTA - ir jāapdrošina. Polise maksā lētāk, nekā to zaudējums
 • labi apdrošināties nozīmē nevis ietaupīt 10 Ls no polises cenas, bet nopirkt polisi, kas adekvāti sedz iespējamos riskus. T.i., es uzskatu, ka drošībai svarīgās lietas (riepas, alpīnisma ekipējums, apdrošināšana) ir jāiegādājas, pirmkārt, vadoties no kvalitātes, nevis cenas. 

Nu un te nu mēs nonākam pie tā, ko es gribēju pastāstīt - ar ko tad es pēdējā laikā nodarbojos? Nekļūdīsies tas, kurš nodomās, ka strādāju pie If Apdrošināšanas "OCTA+ Atlīdzības sev" (If Apdrošināšanas piedāvātā OCTA ar TZR segumu) projekta. Esmu ļoti lepns par to, jo projekts ir veiksmīgs, neskatoties uz ļoti saspringtiem termiņiem un citiem izaicinājumiem (un zinātāji zina, ka "citi izaicinājumi" šinī gadījumā bija ļoti būtiski); esmu ļoti gandarīts gan par paša paveikto, gan par sadarbību ar saviem komandas biedriem.

Nobeigumā, ceru, ka Tu, lasītāj, nākošreiz pērkot OCTA polisi, apdomāsi, ka 

 1. ir jāpērk OCTA ar papildus TZR segumu; ja kāds sadauzīst Tavu mašīnu, Tev nebūs jācieš no tā, ka viņš ir vēlējies ietaupīt uz OCTA polisi 
 2. iegādāties tieši If Apdrošināšanas OCTA+ Atlīdzības sev ir tiešām laba izvēle. Kāpēc? Ne tikai tāpēc, ka es un mani darba biedri pie tā smagi strādājām, bet galvenokārt tāpēc, ka If Apdrošināšana atlīdzības regulē ātri un labi. Par to liecina
  • gan klientu aptaujas (95% klientu ir apmierināti ar atlīdzību servisa kvalitāti),
  • gan mana un manu paziņu pieredze,
  • gan visvairāk - darbinieku attieksme, ko, strādājot ar If, redzu "no iekšienes".

 

Komentāri

Pievienojiet komentāru

Plain text

 • HTML birkas nav atļautas
 • Interneta lapu un e-pastu adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
 • Automātiska rindu un rindkopu veidošana
 • Each email address will be obfuscated in a human readable fashion or, if JavaScript is enabled, replaced with a spam resistent clickable link. Email addresses will get the default web form unless specified. If replacement text (a persons name) is required a webform is also required. Separate each part with the "|" pipe symbol. Replace spaces in names with "_".
Image CAPTCHA
Ievadiet attēlā redzamos ciparus
Error | Kaspara Omula mājas lapa
Enter your Kaspara Omula mājas lapa username.
Enter the password that accompanies your username.

Kaspara Omula mājas lapa

Error

The website encountered an unexpected error. Please try again later.